Napełnienie wanny trwa w nieskończoność? Zwykły prysznic po całym dniu pracy nie jest już przyjemnością? Mycie naczyń stało się niewygodne i czasochłonne? Jeśli przyczyną tych sytuacji jest niskie ciśnienie wody w domu, można temu szybko zaradzić. Zgodnie z przepisami optymalne ciśnienie cieczy w instalacji wodociągowej powinno wynosić około 5-6 barów.

Przyczyny niskiego ciśnienia wody

Najczęściej przyczynami niskiego ciśnienia wody w domu są:

  • niedrożne rury
  • błędne ustawienie zaworów regulujących ciśnienie
  • źle dobrane akcesoria, np. słuchawka natryskowa

Znajomość możliwych przyczyn jest niezwykle ważna, aby skutecznie rozwiązać problem i nie tracić na to zbyt wiele czasu.

Pogotowie hydrauliczne Grudziądz.

Jak zwiększyć ciśnienie wody w domu?

Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy niskie ciśnienie nie wynika z wyżej wymienionych przyczyn. Jeśli tak, w zależności od niej konieczne będzie: udrażnianie rur, ponowne ustawienie zaworów regulujących ciśnienie bądź wymiana akcesoriów. Czynności te są proste i nie zajmują wiele czasu, a z pewnością poprawią komfort codziennego życia. Co jednak zrobić, gdy mimo tego ciśnienie wody w domu dalej jest niskie?

Pompa do podnoszenia ciśnienia wody

Można kupić specjalną pompę przystosowaną do podnoszenia ciśnienia wody w domowych instalacjach wodociągowych. Urządzenie sprawdzi się jednak równie dobrze do zasilania systemów przeciwpożarowych bądź systemów nawadniających w ogrodnictwie. Uzupełnieniem może być zbiornik hydroforowy, będący magazynem wody w sytuacjach, gdy jej ciśnienie będzie zbyt niskie.

Pomoc doświadczonego hydraulika

Gdy ciśnienie wody w domu jest zbyt niskie, a my nie wiemy co z tym zrobić, zawsze dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług doświadczonego hydraulika. Specjalista dokładnie oceni instalację, znajdzie przyczynę zbyt niskiego ciśnienia i szybko naprawi tę sytuację. Mamy wówczas gwarancję, że usterka zostanie usunięta szybko, bezproblemowo i w pełni profesjonalnie. Jednocześnie nie stracimy własnego czasu na naprawy.